Adana Şakirpaşa Havalimanı

KUR HESAPLA

loading
23.07.2019
Adana Şakirpaşa Havalimanı

Çukurova Bölgesi’nin hava ulaşımını sağlayan Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana ile birlikte Mersin, Osmaniye ve çevre ilçelerin de dış dünya ile bağlantı kurmasında önemli bir rol oynuyor. Türkiye’nin en eski havalimanlarından biri olan Şakirpaşa, 1937 yılından bu yana hava trafiğine açık.

Toplam 2 milyon 105 bin 510 metrekarelik bir alanda kurulu olan havalimanı, 4,540 metrekare iç hat ve 5,825 metrekarelik dış hat terminal binasına sahip. 2750 x 45 metre boyutunda tek bir pisti olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, ülkemizde yolcu taşımacılığı yoğunluğu açısından 6. sırada yer alıyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu ADA, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTAF olan Adana Havalimanı, Adana şehir merkezine 4 km uzaklıkta.
 
Adana Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na belediye otobüsü, dolmuş, HAVAŞ otobüsü, taksi ve özel araçla gelinebiliyor. Osmaniye ve Mersin’den de bağlantı sağlayan HAVAŞ otobüslerinin düzenli seferleri var. Tüm bu seçeneklerin dışında Adana Havalimanı araç kiralama alternatifi pratik, konforlu bir yolculuk ile zaman tasarrufu sağlıyor.

Adana Havalimanı’ndan Mersin 70 km, Osmaniye 101 km, Ceyhan ise 56 km uzaklıkta. Çevre il ve ilçeler için önemli bir bağlantı merkezi olan Adana Havalimanı, yılın her dönemi yolcu trafiği, yoğunluğu ve uçak seferleri açısından hareketli.

Çukurova Bölgesi’nin en gelişmiş şehri Adana, muhteşem lezzetlere sahip mutfağı, birbirinden güzel mimari yapıları, yemyeşil park ve bahçeleri, sıcakkanlı insanları, Seyhan ve Ceyhan nehirleriyle görülmeye değer. Hem lezzet düşkünü hem de yeni yerler görmeye ve keşfetmeye meraklı olanlar için en güzel rotalardan biri olan Adana, yılın her dönemi güzel!

 • Adana Araç Kiralama Noktanız %>
  Adana Araç Kiralama Noktanız

  Adana da kısa süreli ziyaretlerinizde güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş olan Ads Oto Kiralama uygun ...

  15.03.2020
 • Adana Vip Transfer Hizmetleri %>
  Adana Vip Transfer Hizmetleri

  Adana'ya yolunuz düştüğünde, ziyaretinizin amacı ister iş, ister tatil olsun önce Ads Oto Kiralamayı arayın.

  23.07.2019
 • Ads Oto Kiralamayı Artık Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz %>
  Ads Oto Kiralamayı Artık Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz

  Kısa süreli fakat uzun mesafeli seyahatlerimiz olduğunda araba ile uzak yerlere gitmektense, havayolu ile havalimanın...

  23.07.2019
 • Ehliyette Yeni Dönem Başlıyor %>
  Ehliyette Yeni Dönem Başlıyor

  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2016'dan önce düzenlenen eski tip sürücü belge...

  23.07.2019
 • Günlük, Haftalık, Aylık araç kiralama arasındaki farklar %>
  Günlük, Haftalık, Aylık araç kiralama arasındaki farklar

  Araç kiralama seçenekleri arasında süre olarak günlük, haftalık ve aylık olarak araç kiralanabilmekte ve kiralama sür...

  23.07.2019
© 2022 adsotokiralama.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X